Festiwal Open HardCore Fest Piaseczno 2011

16 lipca 2011 roku w Parku Miejskim w Piasecznie, odbyła się jubileuszowa X edycja Festiwalu Open HardCore Fest. Letni festiwal rockowy pod hasłem Muzyka Przeciwko Narkotykom, to uczta muzyczna na otwartym powietrzu, z zestawem międzynarodowych kapel.

Podczas tegorocznego festiwalu Open HardCore Fest wystąpiły zespoły: FINAL PRAYER (Plain, pure and brutal hardcore. Niemcy),  STRENGTH APPROACH (Roma Hardcore. Włochy), WE ARE IDOLS (Breslau finest hard rockers. Polska), RECONCILE (Straight Edge Veterans. Argentyna), REGRES (Hardcore still burning. Polska),  FAUST AGAIN (Death metal. Polska),  NO GUTS NO GLORY (Melodic Hardcore with some emo 90′ influences. Francja), RANK N’FILE (Melodic Hardcore with old school touch. Norwegia),  IN TWILIGHT’S EMBRACE (Groovy death metal with evil riffs galore. Polska),  FAST FORWARD (The music, the message, the passion. Polska),  COL-LAPSE (Fresh blood. Spain).

Przygotowałem fotoreportaż z Open hXc Fest 2011 i zachęcam Was do jego obejrzenia:

(w galerii jest 40 zdjęć, które podzielone są na 2 podstrony)

Open HardCore Fest z roku na rok, jest coraz lepiej zorganizowane, oraz przyjeżdża na imprezę coraz więcej ludzi. To jedna z nielicznych imprez plenerowych organizowanych w Piasecznie, dzięki której nasz Park tętni życiem. W tym roku, niestety zabrakło straży pożarnej, która co roku ochładza wodą – gorącą atmosferę, która panuje tego dnia w Parku. Domyślam się, że powodem było wiele podtopień, do których doszło na terenie powiatu piaseczyńskiego, przez co staż pożarna nie miała czasu na wizytę w Parku.

Z okazji 10 edycji Open Hardcore Fest, organizatorzy postanowili sprawić nam niespodziankę i zrealizowali składankowy CD z kapelami, które przez te wszystkie lata wystąpiły na scenie Open hXc Fest. Z pośród ponad 90 kapel, wybrane zostało 26 tworząc płytę nazwaną Open Hardcore Fest – The Way It Was. Płyta została zrealizowana w stricte limitowanym nakładzie 1000 szt. i była ona dostępna całkowicie za darmo w trakcie 10 jubileuszowej edycji Open Hardcore Fest. Oczywiście udało mi się zdobyć jubileuszową płytę i słuchałem jej podczas przygotowywania zdjęć z tegorocznego festiwalu.

Festiwal Open HardCore Fest to jedna z imprez, na którą bardzo lubię chodzić do Parku w Piasecznie i zaniepokoiły mnie słowa organizatora Pyzy, który podczas rozdawania koszulek i płyt z  okazji 10 rocznicy festiwali, powiedział że to ostatnia taka impreza w Piasecznie. Mam nadzieję, że nie jest to ostateczna decyzja i zobaczymy się za rok na Open HardCore Fest 2012 w piaseczyńskim Parku…

Obejrzyj zdjęcia z poprzedniej edycji: Open HardCore Fest Piaseczno 2010

Strona internetowa Open hXc Fest: www.myspace.com/openhcfest

22 odpowiedzi na “Festiwal Open HardCore Fest Piaseczno 2011”

 1. Jestem pod wrażeniem zdjęć. Aparat cały po zderzeniu pod sceną? Pozdro

 2. @ wszyscy: Dzięki za wizytę na fotoblogu i pozostawione komentarze. Pozdrawiam. 🙂

  @ Łukasz: Aparat nie ucierpiał, tylko ja miałem delikatne przetarcie na policzku. 😉

 3. No, no fotki pierwsza klasa 😀 Jestem pod dużym wrażeniem. Lubię klimat, w jakim zrobiłeś te zdjecia. Mam nadzieję, że niedługo i ja obrobię kilka zdjęć z tych koncertów i umieszczę je u siebie na fotoblogu 🙂

 4. Nie słucham takiej muzyki, ale przyjemnie oglądało mi się Twoje zdjęcia. 🙂

 5. Świetne kadry. Czarno-białe zdjęcia pasują do reportażu z tego koncertu. Pozdr.

 6. Dobre kadry i fajny klimat zdjęć, który oddaje to co tam się działo. Żałuję, że miałem tylko 0,5h czasu i nie mogłem zostać dłużej bo widzę, że impreza się rozkręciła. Mam nadzieję, że w przyszłym roku uda mi się wpisać ten event do mojego kalendarza 🙂

 7. Dużo świetnych ujęć. Jest co pooglądać. Zdjęcia robią wrażenie.

 8. Super foty. Czy ma Pan ich więcej? Może na którym się załapałem?

 9. @ wszyscy: Dzięki \m/_(^^)_\m/

  @ Sylwia: Czekam na Twoje zdjęcia z Open hXc Fest. 🙂

  @ DaRo: W ostatnim akapicie swojego wpisu napisałem, że podobno ten festiwal był ostatni, ale mam nadzieję, że nie jest to ostateczna decyzja i pójdziemy za rok na Open HardCore Fest 2012.

  @ Dominik: Mam więcej zdjęć, ale nie wiem jak wyglądasz, więc trudno mi napisać, czy załapałeś się na którymś zdjęciu. Odezwij się do mnie przez podstronę kontakt, to może coś znajdziemy.

 10. Podoba mi się czerń i biel na zdjęciach i reportażowe kadry. Brawo.

 11. Marcin – widziałem Twój wpis, ale jakoś nie wierzę w to, że po 10 edycjach zrezygnują z tej imprezy.
  To pewnie taki „chwyt marketingowy”. Pożyjemy, zobaczymy…

Możliwość komentowania została wyłączona.