Kilka słów o mnie…

Marcin - Martin - Borkowski (autor zdjęcia Sylwia www.sylwia-nader.com)
Marcin – Martin – Borkowski (autor zdjęcia Sylwia www.sylwia-nader.com)

Urodziłem się w Terespolu w czasach, gdy zimą padał śnieg, latem świeciło słońce, w telewizji były tylko dwa kanały, a Bill Gates ze swoim kumplem dopiero kombinowali, niczym Pinki i Mózg, jak zawładnąć światem. 20 lat mieszkałem w Białej Podlaskiej, następnie 6 lat w Warszawie, a 10 lat temu – pomyślne wiatry, przywiały mnie do Piaseczna… Z moim prywatnym blogiem, którego prowadzę od kilku lat, możecie zapoznać się pod adresem: www.borkowscy.pl Od kiedy poświęciłem się robieniu zdjęć oraz tworzeniu fotobloga, rzadziej mam czas na aktualizuję bloga borkowscy.pl

Na co dzień, zajmuję się tworzeniem stron internetowych, a przede wszystkim skupiam się na pozycjonowaniu ich w wyszukiwarkach internetowych. Natomiast, zawodowo wchłonęła mnie: informatyka i telekomunikacja. Z uwagi na moje zainteresowania regionem, w którym mieszkam, jestem redaktorem serwisu informacyjnego mieszkańców powiatu piaseczyńskiego, z którym możecie zapoznać się na: www.powiat-piaseczynski.info

Pasjonuje mnie fotografia. Spacerując z aparatem w ręku, próbuję poznać tajniki robienia ciekawych zdjęć. Efekt jest jeszcze bardzo zróżnicowany… i jestem świadomy tego, że daleka droga przede mną, jednak cały czas próbuję, robiąc małe kroki do przodu… Między innymi, dlatego powstał ten fotoblog i będę tutaj umieszczał zdjęcia, które będę robił podczas swoich spacerów z aparatem w ręku. Do tej pory, zdjęcia umieszczałem na forum fotograficznym, teraz będę je umieszczał przede wszystkim na tym fotoblogu, oraz wybrane na wspomnianym forum. Mam nadzieję, że umieszczane tutaj zdjęcia, znajdą swoich odbiorców i chętnie będziecie je komentowali, wyrażając swoją opinię na ich temat.

Podczas robienia zdjęć na weselu
Podczas robienia zdjęć na weselu

Zdjęcia robię aparatem Nikon D800 (FX), natomiast jako backup mam Nikona D700 (FX). Obiektywy to: Nikon AF-S NIKKOR 24-70mm f/2.8G ED, teleobiektyw Nikon AF-S Nikkor 70-300 mm f/4.5-5.6G IF-ED VR, Nikon Nikkor AF-S 85 mm f/1.8G oraz Helios 40-2 85 mm f/1.5. Fotografowane miejsca podświetlam, zewnętrzną lampą błyskową Nikon SB-910, a od czasu do czasu do stabilizacji używam statywu Velbon Sherpa 600R.

Fotografie, zamieszczone na mojej stronie internetowej, stanowią moją własność. Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii bez mojej zgody jest zabronione. Jeśli jesteś zainteresowany, wykorzystaniem moich zdjęć w celach komercyjnych lub niekomercyjnych, skontaktuj się ze mną w celu uzgodnienia warunków.

Brałem udział w kursach i warsztatach fotograficznych:
– 4-miesięczny intensywny kurs fotografii tradycyjnej i cyfrowej w Warszawskiej Szkole Fotografii i Grafiki Projektowej (www.wsfoto.art.pl)
– warsztaty fotograficzne dla fotografów ślubnych w Akademii Nikona – prowadzone przez Grzegorza „Moment” Płaczek (www.akademianikona.pl / www.moment.com.pl)
–  Kurs Liturgiczny w zakresie fotografowania w czasie uroczystości liturgicznych – Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie Sekcja św. Jana Chrzciciela Centrum Formacji Liturgiczno-Biblijnej –  legitymacja numer IX/002 uprawnia mnie do fotografowania podczas m.in. : chrztów, pierwszej komunii św., ślubów.
– warsztaty z retuszu w Adobe Photoshop dla fotografów (www.arielgrabowski.pl)
– warsztaty fotografii z WhiteSmoke Studio (Michał Warda i Dorota Kaszuba www.whitesmokestudio.pl)
– warsztaty fotograficzne Street Photo – prowadzone przez Adama Lacha w Instytucie Dziennikarstwa UW w Warszawie, w ramach projektu Oblicza fotografii
– warsztaty z fotografii kobiecej portret – prowadzone przez Anię Kondraciuk (www.aniakondraciuk.eu)
– kameralne warsztaty aktu prowadzone przez Wacława Wantucha (www.waclawwantuch.com)

Marcin Borkowski – M@rtin