Festiwal Open HardCore Fest Piaseczno 2010

17 lipca 2010 roku w Parku Miejskim w Piasecznie, odbyła się IX edycja Festiwalu Open HardCore Fest. Letni festiwal rockowy pod hasłem Muzyka Przeciwko Narkotykom, to uczta muzyczna na otwartym powietrzu, z zestawem międzynarodowych kapel.

Podczas tegorocznego piaseczyńskiego festiwalu Open HardCore Fest wystąpiły zespoły: VITAMIN X (The best boys band from Amsterdam, Holland), PAURA (Hardcore force straight outta South America, Brazil), HANG THE BASTARD (Hardcoremetalsludge brutality from London, UK), ALPINIST (Down-tempo harddiscoclub boys from Munster, Germany), HELLO BASTARDS (Multinational VegAnarchist Straight Edge from London, UK), CASTET (Silesia Hardcore Punk Attack Forever, Poland), PANACEA (Punk Hardcore Down-tempo, Poland), STONE HEART (Szychta pride! Mikołów, Poland), BURST IN (Hardcore, Poland) oraz DEATH ROW (Hardcore hardcore hardcore, Poland).

Byłem kilka godzin na Open hXc Fest i przygotowałem krótki fotoreportaż:

(W galerii jest 50 zdjęć, które podzielone są na 3 podstrony.)

Po imprezie słyszałem i czytałem różne opinie, jedne pozytywne, drugie wyrażające rozczarowanie poziomem organizacji. Gdybym tam nie był, to czułbym się jak chorągiewka na wietrze nie wiedząc, które opinie są prawdziwe. Oczywiście, mógłbym napisać dość obszerną opinię o imprezie, jednak uważam, że  zdjęcia mojego autorstwa, mogą powiedzieć więcej niż tysiące słów wypowiedzianych i napisanych. Festiwal widziany przez szkiełko mojego aparatu lepiej oddaje atmosferę panującą tego dnia w trakcie całej imprezy, niż tysiące napisanych słów.

Nie obyło się również bez zdarzeń, które niewątpliwie rozświetliły tegoroczny festiwal, czyli pożar Fiata 125p, który stał przy szkole obok stawu w piaseczyńskim Parku. Kilka moich zdjęć z pożaru, umieściłem na forum mieszkańców Piaseczna, w wątku: Open HardCore Fest. Nie mogło być inaczej, jak przypisywanie spowodowania pożaru uczestnikom festiwalu Open hXc Fest. Moim zdanie wyciąganie takich wniosków jest przedwczesne. Równie dobrze, mogły to zrobić również osoby, którym nie pasują takie imprezy w Piasecznie i za wszelką cenę chcą zrobić złą opinię wokół Festiwalu. Byłbym bardziej ostrożny w wypowiadaniu negatywnych ocen. Na imprezie, były osoby z Kuriera Południowego oraz iTV Piaseczno, więc jestem ciekawy jak w tych mediach zostanie przedstawiony pożar? Mam tylko nadzieję, że mieszkańcy zachowają zdrowy rozsądek w ocenianiu tego wydarzenia.

Festiwal Open HardCore Fest wpisał się w kalendarz letnich imprez organizowanych w Piasecznie i mam nadzieję, że będzie organizowany przez kolejne lata. Chociaż jest sporo przeciwników takich koncertów w Piasecznie, to uważam, że nasze miasto potrzebuje jak najwięcej tego typu imprez w plenerze. Lata lecą, nie noszę już długich włosów, a skronie pokryły niestety pierwsze siwe włosy, to z wielką przyjemnością chodzę na takie imprezy, aby przypomnieć sobie imprezy, w których sam aktywnie brałem udział. Przesyłam pozdrowienia osobom, które świetnie bawiły się na Open HardCore Fest w Piasecznie.

Do zobaczenia na kolejnym Open hXc Fest w Piasecznie. 🙂

Strona internetowa Open hXc Fest: www.myspace.com/openhcfest

30 odpowiedzi na “Festiwal Open HardCore Fest Piaseczno 2010”

 1. Oglądałem filmik usera Fotomigawka z wątku Forum Piaseczna (skrót: http://bit.ly/aJuw1D) i muszę Ci powiedzieć, że zdjęcia pokazują imprezę z innej strony niż filmik.. moim zdaniem z lepszej strony. Nie pokazują „masakry pogo” czyli obijania się i kopania na oślep machając przy tym głową w 360stopni.. .. ale mają wymiar bardziej artystyczny.. pokazują spokojniejszy klimat tego rodzaju muzyki.. bardziej wytonowany.

  I choć z drugiej strony.. film pokazuje realizm zdarzenia.. to zdjęcia mówią: Tak to widział/czuł fotoreporter.. i ja tak to odbieram… i muszę przyznać, że mi się to podoba – zwłaszcza różnica pomiędzy odbiorem filmiku i zdjęć.

  PS. Udało Ci się pobawić przy okazji? 😉

 2. @ Grzesiek: większość zdjęć (przede wszystkim tych z zespołami) robiona była teleobiektywem Nikkor 70-300 mm, ale zmieniałem od czasu do czasu na swój nowy nabytek, czyli szerokokątny Sigma 10-20 mm, który Ty chyba też masz z tego co pamiętam. 🙂

  @ Arek: filmik, który nagrał Piotrek (fotomigawka), jest z ostatniego koncertu Vitamin X i w tym czasie również robiłem zdjęcia, ale z uwagi, że były robione w nocy pojawiły się ogromne szumy i wrzuciłem je na ostatnią podstronę ze zdjęciami z tego fotoreportażu. Słucham mocnej muzyki, jednak hardcore i punk jest trochę w innym stylu. Bardziej preferuję ciężki rock i metal. Najbardziej podobał mi się koncert brazylijskiego zespołu PAURA i z niego jest tutaj najwięcej zdjęć. Nogi same ruszały się i chciało się przyłączyć do pogo pod sceną. Niestety w trakcie koncertu Paura, nie miałem komu zostawić plecaka i aparatu. Chociaż kondycja już nie ta, to chętnie przyłączyłbym się przy ich koncercie, chociaż na chwilę do pogo pod sceną. 😉

 3. Jest i sławetna du*pa z pozdrowieniami 😉
  przerobione foty podkreślają jeszcze bardziej charakter reportażu. Podoba mi się.

 4. @ Iza: ha ha, obiecałem właścicielowi tyłka, że umieszczę jego zdjęcia z pozdrowieniami – to umieściłem. Jesteś jedną z niewielu osób, która widziała surowe fotki, więc tym bardziej miło, że udało mi się chociaż trochę podkreślić charakter imprezy. Miałem dylemat jak je przedstawić, ale w rezultacie podjąłem decyzję, żeby trochę z nimi poeksperymentować, a efekt powyżej. 😉

  @ Konrad: dzięki 🙂

 5. Reportaż zarąbisty. Podoba mi się technika obrabiania tych fotek 🙂

 6. Świetne foty! Musiało być zajebiście na Open hXc Fest, bo super klimat ma fotoreportaż.

 7. Fajne foty. Obróbka też na tak, brudna i pełna szumu …jak sama muzyka. Szkoda, że wpadłem na końcówkę imprezy.

 8. @ Sylwia i Irek: dzięki 😉

  @ Piotrek: dokładnie taki efekt chciałem uzyskać eksperymentując przy obróbce zdjęć, żeby jak najbardziej pasowało do fotoreportażu z tej imprezy, oraz aby fotki jak najlepiej oddały klimat jaki był na festiwalu. Wpadłeś na końcówkę, ale zrobiłeś kilka zdjęć oraz filmik http://www.youtube.com/watch?v=p8Ti5Ql4XCo Jeszcze rok i odbędzie kolejny Open HardCore Fest, ja już włączyłem odliczanie i cierpliwie czekam na festiwal. 🙂

 9. Zajebiście było w Piasecznie i ekstra foty zrobiłeś ziom. Pozdro!

 10. Podobają mi się Twoje fotoreportaże, ale ten zrobił na mnie największe wrażenie. Brawo!

 11. Chłopie, bardzo dobra robota. Jak dostałem link do tych zdjęć od kumpla, to nie chciało mi się wchodzić. Stwierdziłem, że to zapewne kolejne takie same foty. Teraz nie żałuję. Nawet udało mi się znaleźć siebie na jednym z nich. Masz ich więcej, czy tylko te które umieściłeś? Obróbka fot jest mega i zajebiście mi się podoba. Silesia pozdrawia.

 12. Super było w Piasecznie. Próbowałam robić zdjęcia, ale to co mi z nich wyszło, nijak ma się do tego co widzę na Twoich zdjęciach. Fotki mają swój niepowtarzalny klimat. Podobają mi się bardzo.

 13. CZAD! Bardzo dużo świetnych ujęć, ale foto 10 z pióraczem zwaliło mnie z nóg. REWELKA!

 14. Świetny reportaż. Foty zajebiste. Pozdro dla Piaseczna i do zobaczenia za rok. 🙂

 15. Taka muzyka kompletnie mi nie pasuje, ale za to fotoreportaż bardzo mi się podoba. 🙂

 16. W necie jest kilka galerii z tego festiwalu, ale dopiero te zdjęcia zrobiły na mnie wrażenie.

 17. Fajny reportaż! O wspomnianym przez Ciebie pożarze, była tylko krótka wzmianka w Kurierze Południowym

  Tuż przed występem ostatniego zespołu w parku wybuchł pożar, który na kilka chwil odwrócił nieco uwagę publiczności od muzyki. Gdy jednak został on szybko ugaszony przez piaseczyńskich strażaków, prawdziwie gorąco było już tylko pod samą sceną.

 18. Naprawdę fajny reportaż. Niestety nie byłem na samym koncercie, ale dopóki nie zobaczyłem tych zdjęć nie żałowałem aż tak bardzo. Teraz już wiem co będę robił za rok w czasie Open HardCore Fest 🙂

 19. Najlepsze zdjęcia, jakie oglądałem z tegorocznego Open hXc Fest w Piasecznie. 🙂

Możliwość komentowania została wyłączona.