Wiosenny spacer po Parku w Piasecznie

Wiosna sprzyja spacerom z aparatem w ręku. Razem z synem wybrałem się na wiosenny spacer po Parku, przy ul. Chyliczkowskiej w Piasecznie.

W pierwszej kolejności, nasze kroki skierowaliśmy nad staw przy Parku, który jest jednym z naszych ulubionych miejsc w Piasecznie. Przy stawie przywitały nas zawsze głodne gołębie, a po stawie pływał piękny śnieżnobiały łabędź. Zapraszam do obejrzenia kilku zdjęć z naszego spaceru:

Relaks nad stawem w Piasecznie
Relaks nad stawem w Piasecznie
Staw przy Parku w Piasecznie
Staw przy Parku w Piasecznie
Maciek karmi gołębie przy stawie w Piasecznie
Maciek karmi gołębie przy stawie w Piasecznie
Zniszczona kładka na stawie
Zniszczona kładka na stawie
Szkoła Plater-Zyberkówny od strony stawu
Widok na LO Plater-Zyberkówny
Przy stawie w Piasecznie
Przy stawie w Piasecznie
Drzewo w piaseczyńskim Parku
Drzewo w piaseczyńskim Parku

Zdjęcia zostały zrobione przed akcją sprzątania w Parku (fotoreportaż pojawi się wkrótce).

18 odpowiedzi na “Wiosenny spacer po Parku w Piasecznie”

 1. Pierwsze jest super, gdzie zgrałeś relaks syna, a przed nim w oddali widać wznoszącego się po wodzie łabędzia. Ładne widoki macie w Piasecznie. Przesyłam pozdrowienia z Białej Podlaskiej. 🙂

 2. Super fotki Marcinku. Ty jak zwykle masz oko do takich ujęć…:)

 3. Świetne chmurki miałeś podczas zdjęć. Dobra miejscówka na sesje zdjęciowe. Pozdro

 4. Zdjęcia są super. Fotografia zniszczonej kładki, jest już historyczne i powinno być zachowane, jako zdjęcie archiwalne. Szkoda, że podczas sprzątania parku, kładka została usunięta. Kładka była ciekawym elementem stawu i powinna być wyremontowana, żeby być pomostem umożliwiającym wejście w głąb stawu.

 5. Wydawało mi się, że trzeba jechać na Górki Szymona, lub do Zalesia Górnego, żeby zrobić ciekawe zdjęcia. Okazuje się, że wystarczy przejść się do Parku w centrum Piaseczna, aby podziwiać takie widoki. Byłeś przy stawie o zachodzie lub wschodzie słońca?

 6. Miło ogląda się takie zdjęcia zrobione w najbliższych okolicach, które nie są zbyt często pokazywane przez osoby robiące zdjęcia. Najczęściej fotografowane są Górki Szymona, a tutaj staw w Piasecznie potrafi zatrzymać wzrok. Podoba mi się.

 7. Obejrzałbym wschód i zachód słońca z tego miejsca. Jeżeli zrobisz takie zdjęcia, to daj znać.

 8. Niezłe kadry znad piaseczyńskiego stawu. Można zrobić piękne zdjęcia w Toskanii, ale zrobić takie zdjęcia w najbliższej okolicy, gdzie się sto razy było – to jest coś.

 9. @ wszyscy: Dzięki za odwiedziny i pozostawione komentarze. Pozdrawiam 🙂

  @ Majkel: Zgadza się. Już nie ma możliwości zrobienia zdjęcia rozwalającej się kładce, która jest na 4 zdjęciu. Wkrótce umieszczę kilka zdjęć z akcji sprzątania Parku, to będzie widać rozbiórkę tej kładki przez strażaków. Fajnie byłoby, gdyby kiedyś powstał mały pomost na stawie.

  @ kropaga: Tak, zdjęcia zrobione obiektywem Sigma 10-20mm f/3.5 EX DC HSM, który od jakiegoś czasu nie jest odpinany od body i większość zdjęć robię tym obiektywem.

  @ DaRo: Niedawno otrzymałem długo wyczekiwane książki, które jakiś czas temu miałem dostać w ramach konkursu po spacerze fotograficznym w Warszawie – I miejsce w konkursie fotograficznym PORTRET. Jestem na etapie czytania » FOTOGRAFIA BEZ TAJEMNIC i podczas spaceru przetestowałem kilka wskazówek Petersona. Polecam książkę, jak również filmiki z nim na YouTube np: na kanale wydawnictwa http://www.youtube.com/user/WydawnictwoGalaktyka/videos

  @ Gizmo, Irek: Może kiedyś wybiorę się nad staw o wchodzie lub zachodzie słońca.

  @ Artus: Nie jestem pejzażystą, ale do Toskanii to ja bym chętnie pojechał… 🙂

 10. Super! Uwielbiam te dwa drzewa, które widać w tle za stawem – latem wyglądają jak słoń. 😀

 11. Jednak HDR robi swoje, i nawet z przeciętnej fotki można zrobić piękne zdjęcie.

Możliwość komentowania została wyłączona.