Piaseczno w obiektywie – spacer fotograficzny

Razem z Pawłem i Darkiem postanowiliśmy zorganizować spacer fotograficzny po Piasecznie i okolicach. Po kilku tygodniowych przygotowaniach, spotkaliśmy się 10 września 2011 roku z innymi osobami, które razem z nami chciały przejść zaplanowaną przez nas trasę.

Piaseczno w obiektywie - spacer fotograficzny w Piasecznie - logo

Piaseczno w obiektywie - spacer fotograficzny w Piasecznie - logo

Pogoda nam dopisała, przyszło ponad 40 osób, które zapisały się na listę + wzięły ze sobą osoby towarzyszące, które chciały poznać nieznane do tej pory zakątki Piaseczna i Zalesia Dolnego. Spacer fotograficzny, połączony był z grą fotograficzną. Spacerowicze, otrzymali od nas listę pytań, które dotyczyły rzeczy / miejsc, które mijali na trasie spaceru, a więc przydała się spostrzegawczość. Trasa spaceru, miała dystans ~ 9 km i prowadziła przez Piaseczno i Zalesie Dolne, a nasz spacer zakończyliśmy grillem integracyjnym na Górkach Szymona. Jedną z atrakcji, była możliwość obejrzenia i sfotografowania zaplecza Piaseczyńskiej Kolei Wąskotorowej, obejrzenie manewrów lokomotywami, oraz przejazd drezyną. Na terenie wąskotorówki spędziliśmy sporo czasu i tam zrobiłem najwięcej zdjęć. Zachęcam Was do obejrzenia fotoreportażu ze spaceru:

Jednym z gości na naszym spacerze fotograficznym, podczas zwiedzania zaplecza Piaseczyńskiej Kolei Wąskotorowej, był znany mieszkaniec naszych okolic: Wiktor Nowotka, którego możecie zobaczyć na zdjęciach nr: 11, 13, 14 i 15. Wiktor Nowotka to członek WTF (Warszawskiego Towarzystwa Fotograficznego), Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF), obecnie wykładowca w Akademii Fotografii oraz w Studium Fotografii ZPAF w Warszawie.

Dziękuję wszystkim za to, że tak licznie stawiliście się zarówno na starcie, jak i na mecie spaceru fotograficznego. Bardzo miło było Was poznać i spotkać się z osobami już nam znanymi. Szczególne podziękowania kieruję do: Pawła, Darka oraz Ani, za wspólne zorganizowanie spaceru fotograficznego. Chciałbym podziękować również za duże wsparcie ze strony: Kucyka i Agusi, oraz Jacentego, którzy urozmaicili nasz pobyt, na terenie Piaseczyńskiej Kolei Wąskotorowej!

Informacja o spacerze: spacer fotograficzny w Piasecznie.
Rozdawaliśmy na spacerze i warto przeczytać: zabytki architektury w Piasecznie.
Konkurs fotograficzny: najciekawsze zdjęcie ze spaceru fotograficznego.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

23 komentarze to “Piaseczno w obiektywie – spacer fotograficzny”

 1. Lorenc pisze:

  Zdjęcia robią wrażenie, a b&w jeszcze bardziej je podkreśla.

 2. Iza pisze:

  Bardzo fajne zdjęcia. Zaplecze kolei wąskotorowej robi na mnie ogromne wrażenie.

 3. Kamil pisze:

  Fajna inicjatywa i gratuluję, że ją zrealizowaliście. Oglądając zdjęcia, żałuje się, że się tam nie było. Zazdroszczę możliwości poznania Pana Wiktora Nowotka, który ma świetny aparat i wielu z nas nie wiedziałoby jak go obsługiwać. Po co mu dwa aparaty na 11 zdjęciu?

 4. Dzięki i mam nadzieję, że dołączycie do nas, jeżeli będzie organizowany kolejny spacer? 😉

  @ Kamil: Mniejszym aparatem mierzył m.in. światło, a drugim robił zdjęcia. 🙂

 5. Grzesiek W. pisze:

  super repo

 6. photozoner pisze:

  Świetne Prace, a 4, 10, 14 GENIALNE. Zazdroszczę umiejętności!

 7. @ Wojtek: Mistrzu, dzięki za miły komentarz. Uczę się od najlepszych i cały czas jestem Ci wdzięczny za bardzo cenne wskazówki, które mi już nie raz udzielałeś. Pozdrawiam. 🙂

 8. Daria pisze:

  Przyjemnie ogląda się czaro-białe zdjęcia, które pozwalają skupić się na przekazie.

 9. Irek pisze:

  Rewelacyjne zdjęcia. Zazdroszczę możliwości obejrzenia z bliska aparatu Linhof Technika. Ciekawe czy będzie gdzieś można obejrzeć zdjęcia, jakie zrobił Pan Nowotka tym aparatem? Pozdro

 10. Aga pisze:

  Teraz już wiem, gdzie się schował parowóz, którego tak brakuje moim dzieciom na wycieczkach kolejki wąskotorowej. Piaseczyńska wąskotorówka pokazana jest z nieznanej mi do tej pory strony i bardzo mi się podoba, a szczególnie mojemu 6 letniemu synkowi, który już kilka razy przeglądał zdjęcia z lokomotywą. Chyba muszę zabrać go na wycieczkę naszą kolejką. 😉

 11. Renia pisze:

  Martin, podobają mi się Twoje zdjęcia. Ciekawie pokazałeś zaplecze piaseczyńskiej kolejki. Piękne jest to zdjęcie nr 4 z padającym światłem na lokomotywę.

 12. DaRo pisze:

  Marcin – dobry pomysł z B&W 🙂
  Cieszę się, że mogliśmy wspólnie pracować przy organizacji spaceru – dzięki…

 13. magda pisze:

  Bardzo fajny fotoreportaż. Świetne zdjęcia z kolejki.

 14. Bożena pisze:

  Fajnie prezentuje się nasza piaseczyńska kolejka. 🙂

 15. Kowal pisze:

  Bardzo dobre zdjęcia.

 16. Leszek pisze:

  Ciekawe.

 17. Kaśka pisze:

  Super zdjęcia ze spaceru fotograficznego. 🙂

 18. […] Informacje o spacerze, o którym wspomniałem powyżej: Piaseczno w obiektywie. […]

 19. Łukasz pisze:

  Przeczytałem o spacerze w dzisiejszym Kurierze Południowym i po obejrzeniu zdjęć, żałuję że nie pojawiłem się na tym spacerze. Mam nadzieję, że będą kolejne edycje spacerów fotograficznych?

 20. @ wszyscy: Dzięki za wizytę i pozostawione komentarze. 🙂

  @ Łukasz: Muszę zajrzeć do Kuriera Południowego i przeczytać, co tam napisali na temat spaceru. Mamy w planach kolejną edycję, jednak na razie jesteśmy w trakcie rozmów i ustaleń. Zachęcam do śledzenia informacji na łamach serwisu mieszkańców http://www.powiat-piaseczynski.info , gdzie na pewno pojawią się informacje na temat kolejnego spaceru fotograficznego. 🙂

 21. Informacja o spacerze fotograficznym, która pojawiła się na łamach gazety Nad Wisłą: piaseczno-w-obiektywie-informacja-w-gazecie-nad-wisla.jpg oraz w gazecie Kurier Południowy: piaseczno-w-obiektywie-informacja-w-kurierze-poludniowym-30-wrzesien-2011.jpg Podziękowania Karolowi oraz Grzegorzowi, za umieszczenie kilku słów na temat spaceru, na łamach gazet. Pozdrawiam.

 22. Po spacerze, przygotowaliśmy konkurs fotograficzny pt.: NAJCIEKAWSZE ZDJĘCIE ZE SPACERU FOTOGRAFICZNEGO. Wśród otrzymanych zdjęć, wybraliśmy trzy najciekawsze, oraz przyznaliśmy jedno wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy Michałowi, Wojtkowi, Małgorzacie oraz Karolinie, których zdjęcia zostały wyróżnione w konkursie fotograficznym. Wyróżnione zdjęcia, można obejrzeć na łamach serwisu mieszkańców: NAJCIEKAWSZE ZDJĘCIE ZE SPACERU FOTOGRAFICZNEGO.

 23. W gazecie Nad Wisłą nr 36 (strona 9) http://nadwisla.pl/pobierz.php?id=8 pojawiła się informacja na temat zdjęcia, które wygrało konkurs na Najciekawsze zdjęcie ze spaceru fotograficznego. Dzięki Karol za umieszczenie informacji i raz jeszcze gratuluję Michałowi.

Leave a Reply