Piaseczno w obiektywie – spacer fotograficzny

Razem z Pawłem i Darkiem postanowiliśmy zorganizować spacer fotograficzny po Piasecznie i okolicach. Po kilku tygodniowych przygotowaniach, spotkaliśmy się 10 września 2011 roku z innymi osobami, które razem z nami chciały przejść zaplanowaną przez nas trasę.

Piaseczno w obiektywie - spacer fotograficzny w Piasecznie - logo
Piaseczno w obiektywie - spacer fotograficzny w Piasecznie - logo

Pogoda nam dopisała, przyszło ponad 40 osób, które zapisały się na listę + wzięły ze sobą osoby towarzyszące, które chciały poznać nieznane do tej pory zakątki Piaseczna i Zalesia Dolnego. Spacer fotograficzny, połączony był z grą fotograficzną. Spacerowicze, otrzymali od nas listę pytań, które dotyczyły rzeczy / miejsc, które mijali na trasie spaceru, a więc przydała się spostrzegawczość. Trasa spaceru, miała dystans ~ 9 km i prowadziła przez Piaseczno i Zalesie Dolne, a nasz spacer zakończyliśmy grillem integracyjnym na Górkach Szymona. Jedną z atrakcji, była możliwość obejrzenia i sfotografowania zaplecza Piaseczyńskiej Kolei Wąskotorowej, obejrzenie manewrów lokomotywami, oraz przejazd drezyną. Na terenie wąskotorówki spędziliśmy sporo czasu i tam zrobiłem najwięcej zdjęć. Zachęcam Was do obejrzenia fotoreportażu ze spaceru:

Jednym z gości na naszym spacerze fotograficznym, podczas zwiedzania zaplecza Piaseczyńskiej Kolei Wąskotorowej, był znany mieszkaniec naszych okolic: Wiktor Nowotka, którego możecie zobaczyć na zdjęciach nr: 11, 13, 14 i 15. Wiktor Nowotka to członek WTF (Warszawskiego Towarzystwa Fotograficznego), Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF), obecnie wykładowca w Akademii Fotografii oraz w Studium Fotografii ZPAF w Warszawie.

Dziękuję wszystkim za to, że tak licznie stawiliście się zarówno na starcie, jak i na mecie spaceru fotograficznego. Bardzo miło było Was poznać i spotkać się z osobami już nam znanymi. Szczególne podziękowania kieruję do: Pawła, Darka oraz Ani, za wspólne zorganizowanie spaceru fotograficznego. Chciałbym podziękować również za duże wsparcie ze strony: Kucyka i Agusi, oraz Jacentego, którzy urozmaicili nasz pobyt, na terenie Piaseczyńskiej Kolei Wąskotorowej!

Informacja o spacerze: spacer fotograficzny w Piasecznie.
Rozdawaliśmy na spacerze i warto przeczytać: zabytki architektury w Piasecznie.
Konkurs fotograficzny: najciekawsze zdjęcie ze spaceru fotograficznego.

23 odpowiedzi na “Piaseczno w obiektywie – spacer fotograficzny”

 1. Fajna inicjatywa i gratuluję, że ją zrealizowaliście. Oglądając zdjęcia, żałuje się, że się tam nie było. Zazdroszczę możliwości poznania Pana Wiktora Nowotka, który ma świetny aparat i wielu z nas nie wiedziałoby jak go obsługiwać. Po co mu dwa aparaty na 11 zdjęciu?

 2. Dzięki i mam nadzieję, że dołączycie do nas, jeżeli będzie organizowany kolejny spacer? 😉

  @ Kamil: Mniejszym aparatem mierzył m.in. światło, a drugim robił zdjęcia. 🙂

 3. @ Wojtek: Mistrzu, dzięki za miły komentarz. Uczę się od najlepszych i cały czas jestem Ci wdzięczny za bardzo cenne wskazówki, które mi już nie raz udzielałeś. Pozdrawiam. 🙂

 4. Przyjemnie ogląda się czaro-białe zdjęcia, które pozwalają skupić się na przekazie.

 5. Rewelacyjne zdjęcia. Zazdroszczę możliwości obejrzenia z bliska aparatu Linhof Technika. Ciekawe czy będzie gdzieś można obejrzeć zdjęcia, jakie zrobił Pan Nowotka tym aparatem? Pozdro

 6. Teraz już wiem, gdzie się schował parowóz, którego tak brakuje moim dzieciom na wycieczkach kolejki wąskotorowej. Piaseczyńska wąskotorówka pokazana jest z nieznanej mi do tej pory strony i bardzo mi się podoba, a szczególnie mojemu 6 letniemu synkowi, który już kilka razy przeglądał zdjęcia z lokomotywą. Chyba muszę zabrać go na wycieczkę naszą kolejką. 😉

 7. Martin, podobają mi się Twoje zdjęcia. Ciekawie pokazałeś zaplecze piaseczyńskiej kolejki. Piękne jest to zdjęcie nr 4 z padającym światłem na lokomotywę.

 8. Marcin – dobry pomysł z B&W 🙂
  Cieszę się, że mogliśmy wspólnie pracować przy organizacji spaceru – dzięki…

 9. Przeczytałem o spacerze w dzisiejszym Kurierze Południowym i po obejrzeniu zdjęć, żałuję że nie pojawiłem się na tym spacerze. Mam nadzieję, że będą kolejne edycje spacerów fotograficznych?

 10. @ wszyscy: Dzięki za wizytę i pozostawione komentarze. 🙂

  @ Łukasz: Muszę zajrzeć do Kuriera Południowego i przeczytać, co tam napisali na temat spaceru. Mamy w planach kolejną edycję, jednak na razie jesteśmy w trakcie rozmów i ustaleń. Zachęcam do śledzenia informacji na łamach serwisu mieszkańców http://www.powiat-piaseczynski.info , gdzie na pewno pojawią się informacje na temat kolejnego spaceru fotograficznego. 🙂

 11. Po spacerze, przygotowaliśmy konkurs fotograficzny pt.: NAJCIEKAWSZE ZDJĘCIE ZE SPACERU FOTOGRAFICZNEGO. Wśród otrzymanych zdjęć, wybraliśmy trzy najciekawsze, oraz przyznaliśmy jedno wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy Michałowi, Wojtkowi, Małgorzacie oraz Karolinie, których zdjęcia zostały wyróżnione w konkursie fotograficznym. Wyróżnione zdjęcia, można obejrzeć na łamach serwisu mieszkańców: NAJCIEKAWSZE ZDJĘCIE ZE SPACERU FOTOGRAFICZNEGO.

Możliwość komentowania została wyłączona.