Spacer z przewodnikiem po Zalesiu Dolnym

28 lipca 2012 r. wybrałem się na spacer miejski z przewodnikiem po uliczkach Zalesia Dolnego. Była to kolejna wycieczka z cyklu: Jak to drzewiej bywało.

Wycieczka z przewodnikiem rozpoczęła się przy kościele w Zalesiu Dolnym. Po kilku słowach wstępu Pana Stanisława Hofmana (przewodnik PTTK) oraz Pani Mirosławy Walczykowskiej (Towarzystwo Przyjaciół Zalesia Dolnego), ruszyliśmy na spacer po Zalesiu Dolnym. Trasa prowadziła przez Zalesie Miasto – Las i Zalesie – Adamów. Pani Mirosława Walczykowska opowiedziała o architekturze Zalesia Dolnego, jego mieszkańcach i historii miejscowości. Zachęcam do obejrzenia kilku zdjęć ze spaceru:

Zdjęcia z poprzednich spacerów: wycieczki z przewodnikiem PTTK.

Następny spacer z osobami z Towarzystwa Przyjaciół Zalesia Dolnego, będzie zorganizowany 26 sierpnia 2012 roku podczas Festiwalu Otwarte Ogrody w Zalesiu Dolnym (25 i 26 sierpnia). Trasa będzie podobna do dzisiejszej, ale spacer planowany jest dla amatorów fotografowania. Pani Mirosława postara się zwrócić uwagę uczestników na ciekawy detal architektoniczny.

Kolejny spacer z przewodnikiem Stanisławem Hofmanem, planowany jest na 9 września 2012 roku i będzie w ramach Jarmarku Piaseczyńskiego. O szczegółach obu spacerów poinformuję Was, jak tylko otrzymam informacje od organizatorów. Jak tylko pojawią się szczegóły kolejnego spotkania, to na pewno umieszczę je na łamach serwisu mieszkańców: www.powiat-piaseczynski.info

2 odpowiedzi na “Spacer z przewodnikiem po Zalesiu Dolnym”

  1. Bardzo lubię Zalesie Dolne, ale do tej pory głównie kojarzyło mi się z Górkami Szymona. Może wybiorę się na Otwarte Ogrody w Zalesiu Dolnym. 🙂

Możliwość komentowania została wyłączona.