Wycieczka koleją wąskotorową w Dzień Dziecka

W czerwcu 2012 roku, razem z synem Maćkiem i Sylwią, byliśmy na wycieczce piaseczyńską koleją wąskotorową, która była z okazji Dnia Dziecka.

O godz. 11.00 odjechaliśmy ze stacji Piaseczno Miasto Wąskotorowe i pojechaliśmy do Tarczyna, a następnie na ognisko i piknik w Runowie. W związku z Dniem Dziecka, odbyły się specjalne konkursy, gry i zabawy dla dzieci, przejażdżki drezyną. Oprócz tego, dzieci mogły zobaczyć wóz strażacki i chociaż na chwilę wcielić się w strażaka, zakładając hełm lub polewając wodą. Poniżej umieszczam kilka reportażowych zdjęć z wycieczki piaseczyńską koleją wąskotorową:

Czerwcowa wycieczka koleją wąskotorową, oprócz typowych punktów programu, tym razem dostarczyła wielu osobom dodatkowych wrażeń. Wracając z Runowa do Piaseczna, nastąpiła kolizja samochodu z lokomotywą kolei wąskotorowej w Głoskowie (skrzyżowanie GrKD z drogą powiatową tj. ulicą Millenium w Głoskowie). Kierowca Toyoty nie zatrzymał się przed znakiem STOP i zahamował dopiero na boku lokomotywy Lxd2 (zdjęcie nr 17). Na szczęście, przy tej kolizji nikomu nic się nie stało (kierowca i pasażerowie samochodu zabrani zostali do szpitala).

Więcej informacji o ofercie kolejki, możecie przeczytać na stronie: www.kolejka-piaseczno.com

Obejrzyj fotoreportaże z innych wycieczek: Piaseczyńska Kolej Wąskotorowa

4 odpowiedzi na “Wycieczka koleją wąskotorową w Dzień Dziecka”

  1. Fajne foty. Szkoda toyoty, która ucierpiała w zderzeniu. Z Rumunem, jeszcze nikt nie wygrał w bezpośrednim uderzeniu.

  2. Zachęciłeś mnie zdjęciami. Muszę ze swoimi dziećmi pojechać na wycieczkę kolejką wąskotorową. Uściskaj swojego synka Maciusia. 🙂

  3. Fajny repo! Zdjęcia z lokomotywą i drezyną najlepsze. Jakim obiektywem robiłeś wnętrze lokomotywy?

Możliwość komentowania została wyłączona.