Dni Transportu Publicznego w Warszawie

W weekend 17-18 września, odbyły się Dni Transportu Publicznego. W trakcie imprezy, można było podziwiać zarówno najnowszy, jak i zabytkowy tabor komunikacji miejskiej oraz kolei. Razem z Maćkiem, pojechaliśmy na drugi dzień, który poświęcony był komunikacji kolejowej.

Na Dworcu Zachodnim w Warszawie, można było jeszcze oglądać m.in. współczesny tabor, np.: najnowsze pociągi Elf Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej, oraz lokomotywy Husarz oraz Traxx. Podczas Dni Transportu Publicznego, była możliwość zwiedzania nastawni kolejowej Grzybek, przejażdżki drezyną, możliwość zobaczenia terenu imprezy z wysokości podnośnika koszowego, oraz obejrzeliśmy pokaz technik interwencyjnych Straży Ochrony Kolei. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla dzieci na scenie i w miasteczku dziecięcym. Zabytkowy pociąg ze słynnym parowozem „Piękna Helena” z 1937 roku, był jedną z ciekawszych atrakcji kolejowej części Dni Transportu Publicznego. Na zakończenie naszej wycieczki, po raz kolejny mogliśmy pozwiedzać zakątki Muzeum Kolejnictwa, w którym był Dzień Otwarty. Maciek był zachwycony! Zachęcam Was do obejrzenia kilku zdjęć, które przygotowałem w formie krótkiego fotoreportażu:

Strona Dni Transportu Publicznego: www.ssks.org/dtp

10 odpowiedzi na “Dni Transportu Publicznego w Warszawie”

 1. Super jest Piękna Helena! Kabiny pociągów, również robią wrażenie. W środku w kabinach jest ciasno, czym robiłeś zdjęcia?

 2. Byłam z synem tylko na Młocinach, podczas pierwszego dnia imprezy. Na drugi dzień zabrakło siły, a po obejrzeniu zdjęć, syn na pewno będzie żałował. Co do zdjęć, to bardziej podobają mi się kolorowe zdjęcia, chociaż w czarno białych nie odciąga się uwaga od szczegółów. Pozdrawiam 🙂

 3. Fajnie było na Dworcu Zachodnim. Moje dzieciaki miały mega zabawę biegając po pociągach i zaglądając do środka lokomotyw. Zabytkowym pociągiem jeździliśmy do Pruszkowa. Było super!

 4. Nie byłem i nie widziałem. Fajnie, że mogę zobaczyć u Ciebie.

  Zdecydowanie bardziej podobają mi się starsze składy – te nowe nie mają duszy 🙂
  W ogóle jakoś preferuję starocie. Mam jeszcze Zenita i Practicę z czasów kiedy fotografowałem na analogach. Może warto wybrać się na giełdę, odkurzyć stary sprzęt i powrócić do zabawy z kliszami?

 5. @ wszyscy: Dzięki za odwiedziny i pozostawione komentarze. 🙂

  @ Kaśka: Oglądaliśmy z każdej strony, ale niestety nie jechaliśmy zabytkowym pociągiem z parowozem Piękna Helena, ale przy najbliższej okazji na pewno to nadrobimy. 😉

  @ DaRo: Ciekawy pomysł!!! Sam niestety nie posiadam analoga, ale chętnie potowarzyszę przy zabawie Twoimi aparatami. 😀

 6. Marcin, 6-7 października zabytkowa Piękna Helena będzie w Muzeum Kolejnictwa w Warszawie. 6 października przyjazd do Muzeum Kolejnictwa pod parą o godz. 7.55 – odjazd do Odolan o godz.18.30. 7 października parowóz przyjedzie pod parą o godz. 7.55 – odjazd o godz.18.30. Więcej informacji jest na stronie Muzeum Kolejnictwa – muzkol.pl

Możliwość komentowania została wyłączona.