Nocna Klisza z Powstania w Warszawie

6 sierpnia 2011 odbyła się 5. edycja fotograficznej gry miejskiej – Twoja Klisza z Powstania, która rozegrała się na terenie najbardziej zaciekłych walk 1944 roku – na Starym Mieście w Warszawie. Uczestnicy Kliszy przemierzyli trasę odgadując 20 zakonspirowanych lokalizacji. Tegoroczna gra odbyła się w godzinach nocnych, dzięki czemu mogliśmy odkryć nocny urok warszawskiej Starówki.

Razem z Sylwią, Anią, Pawłem oraz Darkiem, pojawiliśmy się o godzinie 21:00 pod Domem Studenckim Dziekanka na Krakowskim Przedmieściu, gdzie tłum fotografów i operatorów kamer czekał już na rozpoczęcie fotograficznej gry miejskiej. Film z naszego oczekiwania, możecie obejrzeć na stronie: www.tvnwarszawa.pl Po godz. 21:00 nadjechała dorożka z łączniczkami, które wyręczyły nam rozkazy, tj.: karty do gry. Na kartach mieliśmy wskazany na mapie obszar gry – warszawskie Stare Miasto, dokładne zasady gry, powstańcze zagadki, zdjęcia do zidentyfikowania oraz listę rozkazów, czyli wskazówki do poszczególnych punktów. Ruszyliśmy w drogę…, gdzie na początku odebraliśmy opaski Twojej Kliszy z Powstania, a następnie w Muzeum Drukarstwa wyrobiliśmy sobie legitymację Powstańczego Fotografa / Operatora. Poniżej umieszczam kilka zdjęć z nocnej Kliszy:

Pierwszy raz byłem na Kliszy z Powstania i według mnie, to był bieg z aparatem na orientację, a nie spacer fotograficzny. Domyślam się, że wielu osobom, może podobać się taka forma zabawy, jednak ja wolę typowe spacery fotograficzne, podczas których można skupić się na robieniu zdjęć. Mam nadzieję, że za rok Klisza z Powstania, będzie organizowana w ciągu dnia, kiedy można zrobić ciekawsze zdjęcia, oraz organizatorzy przeznaczą trochę więcej czasu na przejście całej trasy… Chociaż nie udało nam się przejść całej trasy, to jestem zadowolony z uczestnictwa w nocnej grze miejskiej, ponieważ nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Miło spędziliśmy czas w okolicach Starego Miasta i na pewno doświadczenia zebrane podczas spacerów fotograficznych odbywających się na terenie Warszawy, pomogą nam lepiej przygotować spacer, który 10 września 2011 roku odbędzie się w Piasecznie i okolicy: spacer fotograficzny w Piasecznie. Zapraszam!

Strona internetowa Kliszy z Powstania www.klisza.1944.pl

11 odpowiedzi na “Nocna Klisza z Powstania w Warszawie”

  1. Zdjęcia robią wrażenie. Niestety „padł” mi aparat i zrezygnowałem z udziału w kliszy.

  2. @ wszyscy: Dzięki za odwiedziny i pozostawione komentarze. 🙂

    @ Paweł: Na spacerze wspominałem, że będą b&w i takie zrobiłem. Nie mogłem zmienić zdania. 😉

Możliwość komentowania została wyłączona.