Deszczowy spacer fotograficzny w Warszawie

W poprzednią niedzielę, razem ze znajomymi wybrałem się na spacer fotograficzny po Warszawie, który dodatkowo połączony był z grą fotograficzną. Niestety pogoda nam nie dopisała, jednak chęć uczestnictwa w spacerze, była silniejsza i jak się okazało – warto było zaryzykować, ponieważ bardzo miło spędziliśmy deszczową niedzielę.

Na spacer fotograficzny w Warszawie, zapisało się bardzo dużo osób z terenu całej Polski, niestety pogoda pokrzyżowała wielu osobom plany i na spacerze, oprócz organizatorów pojawili się przede wszystkim nieustraszeni, dla których fotografia jest prawdziwą pasją, bez względu na pogodę… Spotykaliśmy się w  Bibliotece Uniwersyteckiej, gdzie otrzymaliśmy trasę naszego spaceru, pytania do gry fotograficznej, a także była okazja do kupienia specjalnej koszulki spacerowej. Po oficjalnym przywitaniu przez organizatorów wszystkich spacerowiczów, zrobieniu zdjęcia grupowego (umieściłem poniżej) – poszliśmy na sesję zdjęciową do ogrodów Biblioteki Uniwersyteckiej, z ciekawym widokiem m.in. na Wisłę, Centrum Nauki Kopernik, Stadion Narodowy, Pałac Kultury i Nauki itd. Kto nie był na dachu BUW, to polecam mu to miejsce.

Zdjęcie grupowe - autor zdjęcia: Artur Heller
Zdjęcie grupowe - autor zdjęcia: Artur Heller

Po pierwszych zdjęciach w ogrodach, rozpoczeliśmy deszczowy spacer fotograficzny. Trasę wyznaczała nam dobrze przygotowa mapa, na której zamiast nazw ulic, mieliśmy zdjęcia charakterystycznych zabudowań i ulic. Zostaliśmy podzielieni na cztery niezależne trasy (ja miałem trasę zieloną) i poszliśmy szukać m.in. Wuja Sama… Trasa prowadziła przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Chmielną, aleję gwiazd przy Galerii Centrum, okolice Pałacu Kultury i Nauki, Ogród Saski, oraz uliczki Starego Miasta i zakończyła się pod Kolumną Zygmunta. Poniżej umieszczam kilka zdjęć, które zrobiłem podczas naszego spaceru ulicami Warszawy:

Na fotoblogu, nie mogło zabraknąć zdjęć osób, z którymi m.in. poszukiwałem kolejnych punktów gry fotograficznej. Zachęcam Was do obejrzenia zdjęć z backstage spaceru:

Poniżej umieszczam pytania, jakie mieliśmy w grze fotograficznej:

Pytania i odpowiedzi w grze fotograficznej
Pytania i odpowiedzi w grze fotograficznej

…nie mogło zabraknąć zdjęć, które są ilustracją do odpowiedzi, oraz potwierdzenie, że przeszedłem cały spacer:

Spacer fotograficzny to bardzo dobra zabawa i sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu. Warto, od czasu do czasu, cały dzień spędzić w plenerze z aparatem w ręku i w doborowym towarzystwie. Photo walk jest również okazją, aby poznać ciekawych ludzi o podobnych zainteresowaniach, wymienić się kontaktami, oraz nauczyć czegoś nowego. Zachęcam Was do śledzenia informacji na stronie: www.spacerfotograficzny.pl oraz wkrótce na nowej stronie spacerowej: 365photoevents.com, gdzie będzie można organizować również swoje spacery fotograficzne (serwis jest przygotowywany).

Korzystając z okazji, pozdrawiam tych, z którymi poszukiwałem m.in. pieniędzy na ulicy, motyli itp… (trasa green), oraz raz jeszcze dziękuję organizatorom spaceru fotograficznego m.in. Arturowi Heller, który jest również założycielem portalu promującego fotografów, modelki, stylistów – Photopixo.pl, oraz wydawcą niezależnego magazynu kreatywnej fotografii Camerapixo.pl

Jeżeli dotrwaliście do końca tego wpisu, to znaczy, że jesteście wytrwali i zapraszam Was na forum mieszkańców powiatu piaseczyńskiego, gdzie znajdziecie informacje na temat planowanego spaceru fotograficznego w Piasecznie. Wrześniowe spotkanie, planujemy zakończyć ogniskiem na Spalonej / Zimnych Dołach. Przyłącz się do rozmowy: spacer fotograficzny gry fotograficzne w Piasecznie. Wasze uwagi, wskazówki oraz chęć uczestnictwa, jest jak najbardziej mile widziana. 😉

13 odpowiedzi na “Deszczowy spacer fotograficzny w Warszawie”

 1. Nie szkoda aparatu na taką pogodę? 🙂 Bardzo mi się spodobało zdjęcie starszej Pani na 17 zdjęciu.

 2. @ Izabell: Zdjęcia robiliśmy pod parasolami przyłapany-na-photo-day.jpg + dodatkowo mieliśmy folie / reklamówki na aparatach. Na szczęście później przestało padać, więc można było już normalnie robić zdjęcia. Zabrakło tylko dobrego światła słonecznego, no ale zabawa była fajna. 🙂

 3. Dobrze zatrzymana chwila na 15 zdjęciu. Podoba mi się b&w na 17 zdjęciu.

 4. Szkoda, że nie wrzuciłeś zdjęć z gry fotograficznej. Ciekawy jestem w jakiej formie była gra?

 5. @ Irek: Na trasie spaceru były elementy, które trzeba było odnaleźć i sfotografować. Przydawała się spostrzegawczość. Wkrótce umieszczę zdjęcia z gier fotograficznych zorganizowanych w Warszawie, to będzie można zobaczyć, na czym mniej więcej to polegało.

 6. Podobają mi się kadry i kolorystyka, która jest udana jak na zdjęcia robione podczas deszczu.

 7. @ Kamila: Można gdzieś obejrzeć Twoje zdjęcia ze spaceru?

  @ Agnieszka: Nie chwalił się zdjęciami z tego miejsca, jak wrócił ze spaceru? 😉

 8. w deszczu człowiekowi różne pomysły przychodzą do głowy 🙂
  przypomniałeś mi, że muszę usiąść do swoich zdjęć ze spaceru…

Możliwość komentowania została wyłączona.