Spotkanie z fotografią i Whitesmoke Studio

Przez ostatnie 3 dni, uczestniczyłem w spotkaniach z fotografią w Centrum Kultury Piaseczno, które prowadził Michał i Dorota z firmy Whitesmoke Studio.

Nasze spotkania, miały formę wykładu, wzbogaconego o pokaz zdjęć autorstwa Whitesmoke Studio. Podczas pierwszego dnia omawialiśmy: reportaż, fotografię podróżniczą oraz sytuacyjną. Następnego dnia, przyszedł czas na portret i fotografię rodzinną, natomiast trzeciego dnia, odbył się pokaz zdjęć osób, które uczestniczyły w spotkaniach. Na zakończenie naszego 3 dniowego spotkania, Michał pokazał nam kilka możliwości programu Adobe Lightroom, czyli aplikacji do wywoływania RAWów i podstawowej obróbki zdjęć, przed ich publikacją np.: na fotoblogu.

Spotkanie z fotografią w Piasecznie
Spotkanie z fotografią w Piasecznie

Powyżej umieszczam jedno ze zdjęć, które zrobił Michał Warda, w trakcie trwania naszych warsztatów. Pozostałe zdjęcia, udostępnione są na profilu Whitesmoke Studio na: www.facebook.com

Nasze spotkania, nie były nastawione na praktyczną stronę robienia zdjęć, jednak na czymś więcej, czyli na myśleniu podczas ich robienia. Dostaliśmy sporo ciekawych informacji i uwag, które ukierunkowują, na bardziej kreatywne podejście do kadru, kompozycji i światła. Jedynym słowem, spotkanie dające inspirację do działania i robienia ciekawszych zdjęć.

Dorota i Michał z firmy Whitesmoke Studio, obecnie mieszkają na terenie gminy Piaseczno, w związku z tym liczę na to, że nie było to pierwsze, a zarazem ostatnie spotkanie z fotografią w Piasecznie? Mam nadzieję, że pojawią się kolejne warsztaty fotograficzne w Piasecznie np.: z sesją zdjęciową wewnątrz i/lub w plenerze.

Whitesmoke Studio: www.whitesmokestudio.pl

7 odpowiedzi na “Spotkanie z fotografią i Whitesmoke Studio”

 1. Mówią, że to co jest w głowie fotografa, jest ważniejsze od techniki i aparatu, którym robi zdjęcia. Na pewno wykorzystasz informacje z warsztatów, na swoich zdjęciach. Pozdro. 🙂

 2. Tym razem nie udało mi się na nich być, ale liczę na kolejne warsztaty foto w Piasecznie.

 3. Czasem chętnie zaglądam tu i obcuję z dobrymi zdjęciami. Tym bardziej cieszę się, że w moim mieście można rozwijać się pod tym względem ^^
  Tymczasem wpadłam tu i piszę, by tak, jak kiedyś po „Chopinie…” obiecałam zaprosić na przedstawienie teatru Łups!. Będzie to ostatnie wystawienie „Złośnicy” Szekspira w naszym wykonaniu, bo już od maja będzie nowy spektakl w trochę innym składzie.
  Nasze „Poskromienie Złośnicy” było wielokrotnie wystawiane i nagradzane, ale chyba wszyscy czują, że ten raz będzie „inny”. Chyba dorośliśmy do tej sztuki.
  Przedstawienie odbędzie się 21 marca w Piaseczyńskim Ośrodku Kultury. Godzina jeszcze nie potwierdzona, ale podejrzewam, że będzie to ok.19. Jeszcze wszystko potwierdzę.
  Pozdrawiam.

 4. @ Irek: Na szczęście za oknem widać już wiosnę, więc mam nadzieję, że będzie coraz więcej okazji do robienia zdjęć i wykorzystywania informacji z warsztatów. 🙂

  @ Darek: Tego niestety nie wiem, ale cały czas mam nadzieję, że jeszcze nie raz będzie okazja do spotkań z fotografią w Piasecznie i liczę na warsztaty w plenerze.

  @ Tranio: Jeżeli nie zmienią mi się plany na 21 marca, to chętnie pojawię się na Poskromieniu Złośnicy w piaseczyńskim Centrum Kultury. Do zobaczenia. 🙂

 5. Zapomniałam zupełnie, ale mam nadzieję, że Pan sprawdził 😉
  Przedstawienie rozpoczyna się jutro o 20.
  Mam nadzieję, że do zobaczenia…

Możliwość komentowania została wyłączona.