Jarmark Piaseczyński w Parku Miejskim

12 września w Parku Miejskim w Piasecznie, odbyła się impreza plenerowa: Jarmark Piaseczyński, organizowany w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

Podczas Jarmarku Piaseczyńskiego, można było usłyszeć muzykę ludową, zespoły folkowe, a na kramach handlowych zakupić unikalne, tradycyjne wyroby artystów ludowych z różnych stron Polski. Piaseczyńskie Stowarzyszenie Rycerskie „Eodem Tempore” stworzyło obozowisko / wioskę rycerską, natomiast Faktoria „Złoty Wołos” – przygotowała stylizowane obozowisko z wytwórczością na żywo, czyli Wioskę Rzemiosł Dawnych. Wszystko to, możecie obejrzeć w wielkim skrócie na kilku zdjęciach, które zrobiłem na Jarmarku w Piasecznie.

Poniżej umieszczam kilka zdjęć, z części artystycznej, w trakcie której byłem na piaseczyńskim Jarmarku, m.in. z koncertów zespołów: Niwa Modrego Lnu oraz Kapela z Orliczka.

Piaseczyńskie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej, przygotowało przewozy drezyną, oraz była możliwość zwiedzanie stacji kolejki wąskotorowej i modelarni. Poniżej dwa zdjęcia z jazdy drezyną:

W ramach Jarmarku Piaseczyńskiego, odbyła się również wycieczka miejska z przewodnikiem „Śladami rzemiosła i przemysłu w Piasecznie”. Oczywiście byłem na niej i kilka zdjęć z wycieczki, pojawi się wkrótce w osobnym wpisie.

15 odpowiedzi na “Jarmark Piaseczyński w Parku Miejskim”

 1. Fajnie zdjęcia. Byłam na Jarmarku i kupiłam sobie kilka drobiazgów dekoracyjnych do domu.

 2. Nie byłem na Jarmarku, więc chętnie zapoznałem się ze zdjęciami i czekam na kolejne z koncertów.

 3. Podobają mi się fotki, szczególnie z wioski rycerskiej i rzemiosł dawnych. Pozdro 🙂

 4. Kolejna impreza w Parku, mnie ominęła. Dobrze, że chociaż zdjęcia można obejrzeć. Na jednym ze zdjęć jest TV Piaseczno, więc na pewno wkrótce będzie jakaś relacja na ich stronie. 🙂

 5. Byliśmy z rodzinką. Powiem szczerze, że byłem trochę zawiedziony… Zdjęcia pokazują tę imprezę ciekawie, ale w rzeczywistości było po prostu nudno :(.

 6. @ wszyscy: dzięki za odwiedziny i komentarze 😀

  @ Aneta: tak, był Mariusz z iTV Piaseczno i wspominał, że do końca tygodnia pojawi się krótki reportaż na ich stronie internetowej http://www.itvpiaseczno.pl 🙂

  @ Michał: wybrałem się tam, w celu przygotowania krótkiego fotoreportażu, więc ja się nie nudziłem, a jedynie wyszukiwałem obiektów / rzeczy do sfotografowania. 😉

 7. Przy niektórych fotkach widać, że są robione szerokim kątem. Fajnie wyszedł pan na 2 i 6 foto.

 8. Fajny reportaż Ci wyszedł z Jarmarku Piaseczyńskiego. Szkoda, że pogoda nie dopisała. Wyszłyby ciekawsze kolory zdjęć 🙂

 9. Dużo ciekawych imprez w Piasecznie na zakończenie lata, a ja ostatnio chorowałem i wszystko przeszło koło nosa 🙁

Możliwość komentowania została wyłączona.