Gliwice – zdjęcia architektury w Gliwicach

Podczas służbowego wyjazdu do Gliwic, oprócz pracy postanowiłem trochę wolnego czasu, poświęcić na wieczorny spacer z aparatem w ręku, po ulicach tego śląskiego miasta.

Czasu wystarczyło mi tylko, na krótki spacer po okolicach Rynku w Gliwicach, oraz na drugi dzień podczas powrotu, odwiedziłem miejsce, w którym stoi drewniana Radiostacja gliwicka. Poniżej umieszczam kilka wybranych zdjęć, z mojego spaceru po centrum Gliwic.

Niestety Rynek w Gliwicach, jest w tej chwili remontowany (co widać na zdjęciach), ale mam nadzieję, że będę miał jeszcze nie jedną okazję, aby odwiedzić to miasto, i zrobię wtedy więcej zdjęć z odremontowanego centrum, a także innych ciekawych zakątków Gliwic.

14 odpowiedzi na “Gliwice – zdjęcia architektury w Gliwicach”

 1. Fajne. Pierwszy raz widzę, aż tak bardzo rozkopane centrum Gliwic. Pozdro 🙂

 2. @ Irek: Sam przecierałem oczy ze zdumienia, że tak można rozkopać całe centrum miasta. Nie byłem tam w odpowiednim czasie, ale po remoncie na pewno będzie ładniej prezentował się Ratusz.

 3. O kurde, ale rozkopali Gliwice. Podoba mi się 3 zdjęcia, fajnie wyglądają tory w nieznane na 4 zdjęciu, oraz wymowne foto dałeś na 5-ce. Radiostacja wygląda jak paryska wieża Eiffla. 😉

 4. Przy 1, 3, 4 i 5 zatrzymałem się najdłużej. Radiostacja też wygląda fajnie. 🙂

 5. Dawno nie byłam na śląsku i przeraziłam się na widok Rynku w Gliwicach, który w mojej pamięci wyglądał inaczej. Wygląda jakby przeszło przez centrum miasto jakieś tornado. Fajna jest Radiostacja, która z daleka przypomina wieżę Eiflla.

 6. Śląskie miasta kojarzą się z górnictwem i fajnie wyglądałyby w czerni i bieli. 🙂

 7. @ Martin – Wieża Eiffla wygląda trochę inaczej, ale na siłę można znaleźć jakieś małe podobieństwo.

  O tym samym pomyślałam oglądając ostatnie zdjęcie 😉

 8. Podobają mi się zdjęcia, chociaż bardziej widziałbym je w wersji czarno białej.

 9. Moim zdaniem przy zdjęciach architektury można by wyprostować je nieco. Szczególnie zdj 1, 2, 4 i 7 wyglądają jakby budynki miały się wywrócić. Trochę pracy w PS i byłoby o wiele lepiej, zwłaszcza, że zdjęcia są i tak dość mocno photoshopowane.
  Swoją drogą nie wiedziałem, że Gliwice są takie ładne. 🙂

Możliwość komentowania została wyłączona.