Konkurs fotograficzny tematyczny oraz miesiąca

Zbliża się sierpień, a wraz z nim dwa konkursy fotograficzne, które koordynuję: wakacyjna edycja konkursu Zdjęcie Miesiąca, oraz Fotografia Tematyczna Street.

W związku z tym, że przy obu konkursach nie ma ograniczeń terytorialnych, a więc Wasze zdjęcia, mogą być wykonane w dowolnym miejscu na terenie całego świata, postanowiłem poinformować o konkursie na swoim fotoblogu. Będzie mi bardzo miło, jeżeli uda mi się kogoś z Was zainteresować, chociaż jednym konkursem. Zdjęcia na oba konkursy, należy przesłać od 1 do 10 sierpnia 2010 roku.

Zdjęcie zrobił mi Piotrek VIA na Górkach Szymona
Zdjęcie zrobił mi Piotrek VIA na Górkach Szymona

Konkurs fotograficzny miesiąca, jest pierwszą z trzech edycji wakacyjnych, tak więc zgodnie z regulaminem, nie ma ograniczeń terytorialnych i tematycznych, a jedynym ograniczeniem jest okres wykonania zdjęcia, tj. Wasze zdjęcia, muszą być zrobione w lipcu 2010 roku. Więcej informacji, możecie przeczytać w wątku na forum: WAKACYJNE ZDJĘCIE MIESIĄCA.

Konkurs fotograficzny tematyczny, tym razem jest na jeden z moich ulubionych tematów, tzn.: fotografia uliczna / street, czyli życie podpatrzone przez Was na ulicy. Dostrzeganie i utrwalanie sytuacji niecodziennych w najzwyklejszej codzienności. W fotografii ulicznej najważniejsze jest to, jak widzimy świat i o czym opowiadamy. Dla „fotografa”, zajmującego się fotografią uliczną, tematy leżą na ulicy… Wystarczy mieć ze sobą aparat, kiedy jesteśmy na spacerze. Przy konkursie tematycznym, nie ma ograniczeń terytorialnych oraz czasu, w którym było zrobione zdjęcie, więc jeżeli nie macie nowych zdjęć, to możecie wyciągnąć coś ze swojej „szuflady” ze starymi zdjęciami. Jedynym ograniczeniem jest temat. Więcej informacji na forum: FOTOGRAFIA ULICZNA.

Zachęcam Was, do wzięcia udziału w obu konkursach fotograficznych. 🙂

p.s. Do zilustrowania tego wpisu, użyłem jednego ze zdjęć „z szuflady”, które zrobił mi Piotr VIA (www.viaderny.com). Zdjęcie było zrobione 5 września 2009 roku, podczas naszego porannego photowalka na Górkach Szymona w Zalesiu Dolnym -> PhotoWalk po Górkach Szymona.

7 odpowiedzi na “Konkurs fotograficzny tematyczny oraz miesiąca”

  1. Przeglądałam Twoje zdjęcia, jakie robiłeś rok temu a umieściłeś w tym wątku z Waszego photowalka i nawet dla mnie, czyli osoby która kompletnie nie zna się na zdjęciach, widać ogromny postęp w robionych przez Ciebie zdjęciach. Robisz teraz zdecydowanie ładniejsze i ciekawsze zdjęcia. Powodzenia w Twoim ulubionym konkursie o fotografii ulicznej. 🙂

  2. @ Iza: jeżeli widać jakiś postęp, to chyba dobrze i oznacza, że nie próżnuję… Z fotografią jest jak z każdą inną pasją, jeżeli pracujemy nad nią i rozwijamy ją, to będzie widoczny mniejszy lub większy postęp. Jednak jestem świadomy, że jeszcze baaaaardzo dużo pracy przede mną.

    Jeżeli chodzi o konkurs, na temat fotografii ulicznej, to zdjęcie oczywiście mam już przygotowane, ale mam nadzieję, że ktoś jeszcze prześle swoje zdjęcia, ponieważ musi być minimum 7 zdjęć, aby odbył się konkurs. Iza, jeżeli nie na streeta, to może prześlesz jakieś swoje zdjęcie na drugi wakacyjny konkurs, który jest bez ograniczeń? Pozdrawiam serdecznie 😉

  3. Czy „konkurs zdjęcie wakacyjne” oznacza, że zdjęcie powinno być zrobiona podczas naszego urlopu wakacyjnego?

  4. @ Edyta: to jest jedynie wakacyjna edycja konkursu Zdjęcie Miesiąca, która jest bez ograniczeń terytorialnych, oraz tematycznych. Jedynym ograniczeniem jest tutaj czas, ponieważ zdjęcie powinno być zrobione w lipcu 2010 roku. Jeżeli jesteś zainteresowana konkursem, to możesz przesłać zarówno swoje zdjęcie z urlopu wakacyjnego, który spędziłaś w dowolnym miejscu w Polsce lub na świecie, albo po prostu zdjęcie, które zrobiłaś w lipcu i chciałabyś je dać do konkursu.

  5. @ karlos: w poprzedniej wiadomości wspomniałeś, że jesteś nad morzem, więc czekam na Twoje wakacyjne zdjęcie na wakacyjny konkurs Zdjęcie Miesiąca. 🙂

    @ Grzesiek: zdjęcie ma charakter pamiątki z photowalka po Górkach Szymona, który był prawie rok temu. W związku z tym, że to fotoblog, chciałem dołączyć do tego wpisu jakieś foto z osobą, która robi zdjęcia. Nie mam zbyt wielu takich zdjęć, bo to ja raczej robię zdjęcia, więc wygrzebałem to zdjęcie Piotrka. Fotka nie musi się podobać, bo tym razem chodzi raczej o zachęcenie do spacerów z aparatem i robienia zdjęć, które później ktoś prześle na jeden z konkursów. 😉

Możliwość komentowania została wyłączona.