Zdjęcie grzybów rosnących na drzewie

Zakończyło się głosowanie w tematycznym konkursie fotograficznym – FOTOGRAFIA MAKRO. W związku z tym, że chciałbym wiedzieć, co to za grzyby znalazły się w zasięgu mojego obiektywu, umieszczam moje zdjęcie konkursowe.

Grzyb rosnący na drzewie
Grzyby rosnące na drzewie

Jeżeli ktoś z Was, zna się na grzybach, lub po prostu wie co to za grzyby (?), to będę wdzięczny za informację, w komentarzu pod informacją.

Nie jestem zadowolony z tego zdjęcia, i po raz kolejny próbując sił w fotografii makro – poległem! Jednak, namawiając ludzi do przesyłania zdjęć, nie mogłem sam czegoś nie wysłać… 😉 Korzystając z okazji, gratuluję zwycięzcom konkursu MAKRO: Wojtkowi, Markowi oraz Tomaszowi.

8 odpowiedzi na “Zdjęcie grzybów rosnących na drzewie”

  1. Jak to poległeś, skoro zdjęcie jest fajne i zdobyło 9 głosów w konkursie?

  2. @ Tomek: tyle to ja wiem, bardziej zależy mi na nazwie. 😉

    @ Iwona: to moje któreś z kolei podejście do tego typu zdjęć i po raz kolejny nie jestem zadowolony z efektu końcowego – nie czuję takich zdjęć i zrobiłem je bardziej z uwagi na wybraną tematykę konkursu. 🙂

  3. Foto fajne, a grzybki to chyba czernidłak gromadny (coprinus disseminatus). 🙂

  4. @ Irek: wielkie dzięki! Czernidłak gromadny, to chyba prawidłowa nazwa sfotografowanych przeze mnie grzybów. Czytam teraz informacje o środowisku, w którym można spotkać takie grzyby oraz porównuję z ich zdjęciami na innych serwisach fotograficznych i jest bardzo duże podobieństwo. 🙂

  5. Chociaż grzybki są nie jadalne, to zdjęcie jest do zjedzenia. Podoba mi się. 🙂

Możliwość komentowania została wyłączona.