Piaseczno na zdjęciach z lotu ptaka

Planowałem tego nie robić, ale za namową kolegi, zajrzałem do szuflady i postanowiłem umieścić na fotoblogu, kilka zdjęć Piaseczna z lotu ptaka. Zdjęcia, były zrobione 27 lipca 2009 roku, z 17 piętra tj.: dachu najwyższego budynku Sand City Tower w Piasecznie.

Zdjęcia robiłem jeszcze wtedy kompaktem: BenQ DC C850, do którego mam ogromny sentyment do dnia dzisiejszego i nadal go ze sobą noszę, w plecaku razem z lustrzanką. Niestety, ten model aparatu, został już wycofany ze sprzedaży. Na ostatnim zdjęciu (zrobione przez Wojtka – Photozoner), widać wspomniany aparat, podczas robienia przeze mnie zdjęcia na dachu SCT.

Wątek na forum mieszkańców, w którym umawialiśmy się na zdjęcia: Piaseczno z lotu ptaka z 16 piętra Sand City Tower, a także tam pozostali uczestnicy spotkania, umieścili swoje zdjęcia. Nie wiem, czy kiedykolwiek powtórzy się taka okazja, ale chętnie, powtórzyłbym wejście na dach SCT i tym razem zrobiłbym zdjęcia lustrzanką Nikona.

12 odpowiedzi na “Piaseczno na zdjęciach z lotu ptaka”

 1. Niezłe zdjęcia wychodziły z tego kompakta, czy je trochę podkręcałeś?

 2. Lubię zdjęcia robione z góry na miasto. Całkiem nieźle prezentuje się Piaseczno. Zrób jakieś zdjęcia z widokiem na Warszawę. Przesyłam pozdrowienia z Białej. 🙂

 3. @ Irek – sporo czasu nad nimi siedziałem, żeby coś z nich wyciągnąć. Oryginalne zdjęcia prosto z BenQ nie prezentują się tak, jak powyżej, ale i tak wychodzą z niego bardzo dobre zdjęcia (jak na możliwości kompaktów). Musiałem fotki przekadrować – ścinając trochę zdjęcia, a także podkręcić – przesuwając różnymi suwakami (oczywiście w miarę swoich, jeszcze małych umiejętności i znajomości możliwości programów), żeby można było je pokazać na stronie.

  @ Kaśka – mam dużo zdjęć z Warszawy np: z tarasu widokowego przy Placu Zamkowym / Starówce, z 38 piętra budynku Intraco, oraz z 30 piętra tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki, ale robione były jakiś czas temu lub w okresie zimowym. Od tamtej pory, zmieniło się trochę moje spojrzenie na tego typu zdjęcia i w najbliższym czasie, oraz przy ładnej pogodzie zrobię nowe zdjęcia, które na pewno umieszczę na fotoblogu.
  p.s. wybieram się do Białej w czerwcu, więc do zobaczenia. 😉

 4. Fajne fotki. Chętnie obejrzę Twoje zdjęcia z widokiem na Warszawę. Pozdro 🙂

 5. Oglądając zdjęcia Piaseczna z góry, wydaje mi się, że wygląda ciekawiej niż z dołu. 😀

 6. Fajne widoki na piaseczyńskie tereny. Można nawet na kilku zdjęciach zobaczyć nadajnik w Łazach, a także najwyższe budynki w Warszawie.

 7. Piaseczno niczego sobie, ale zainteresowałeś mnie info, że umieścisz za jakiś czas, coś z takich zdjęć zrobionych w Warszawie. Dawno nie byłem w Wawie, więc obejrzałbym aktualne zdjęcia Warszawy z lotu ptaka. 🙂

 8. Jak na fotki sprzed roku i robione kompaktem, to prezentują się bardzo dobrze. 🙂

 9. Dzięki za komentarze. 😀

  Do tych, którzy czekają na podobne zdjęcia z Warszawy – na pewno, w najbliższym czasie pojawią się takie fotki, ponieważ mam w planach na następny weekend zaliczenie przynajmniej dwóch miejsc w Warszawie, z których będę mógł zrobić takie zdjęcia. Oby tylko pogoda dopisała. 🙂

  Zemfi, kompakt do tej pory przydaje się i sprawdza się przy okazjach oraz miejscach, gdzie nie chcę lub nie mam jak zabrać ze sobą plecaka z lustrzanką. „Popierdółka” (zainteresowani wiedzą o co chodzi), jest niezawodna i cały czas działa rewelacyjnie. 😉

 10. Fajne fotki. Na przedostatnim zdjęciu, chyba nawet widać wysypisko śmieci w Łubnej. 🙂

Możliwość komentowania została wyłączona.