Zimne Doły Spalona w Zalesiu Górnym

Wiosna rozpieszcza nas słoneczną pogodą, w związku z tym zorganizowaliśmy w niedzielę 25 kwietnia 2010 roku, spontaniczne otwarcie sezonu – ogniskiem na Spalonej i spacerem z aparatem w ręku, po okolicach Zimnych Dołów.

Zimne Doły to najpopularniejsze miejsce wypoczynku, na terenie gminy Piaseczno i Chojnowskiego Parku Krajobrazowego. Polana położona jest pomiędzy Żabieńcem a Zalesiem Górnym, 4 km na południowy-wschód od Piaseczna, przy tzw. trakcie wareckim. Zachęcam do obejrzenia kilku zdjęć, które zrobiłem w celu zobrazowania miejsca, tym którzy nie byli jeszcze na terenie Zimnych Dołów:

Zimne Doły stanowią leśny kompleks wypoczynkowo-rekreacyjny, który jest bardzo chętnie odwiedzany, szczególnie w letnie soboty i niedziele. Znajduje się tu kilka wiat turystycznych, zorganizowane są miejsca do rozpalania ognisk, jest również plac zabaw dla dzieci i małpi gaj www.malpigaj.com.pl. Zimne Doły znajdują się na miejscu starej gajówki spalonej przez Niemców w czasie II wojny światowej – stąd zwyczajowa nazwa Spalona. Teren administrowany jest przez Nadleśnictwo Chojnów chojnow.warszawa.lasy.gov.pl.

Plan dojazdu do Zimnych Dołów:

Plan dojazdu do Zimnych Dołów
Plan dojazdu do Zimnych Dołów

Jeżeli nie byliście jeszcze na Zimnych Dołach, to zachęcam Was do odwiedzenia tego miejsca.

20 odpowiedzi na “Zimne Doły Spalona w Zalesiu Górnym”

 1. Lubię grillowanie na Zimnych Dołach. Zaraz majówka, więc na pewno się tam pojawię. 🙂

 2. Pogoda Wam dopisała, ale prognozy na weekend majowy nie są najlepsze, a planowałem ze znajomymi grilla na Spalonej.

 3. Marcin, wspomniałeś w wiadomości, że teren administrowany jest przez Nadleśnictwo Chojnów. Czy jeżeli chciałbym kiedyś podjechać na Zimne Doły, to trzeba coś załatwiać w Nadleśnictwie, czy tam jest wstęp wolny dla wszystkich, którzy chcą zorganizować ognisko lub grilla?

 4. ojjj tak, pogoda nam dopisała. Było cieplutko, a przy ognisku nawet gorąco 😉
  Mamy sporo fajnych zdjęć z tego dnia 🙂

 5. Ivan, z terenu można korzystać za darmo. Z Nadleśnictwem Chojnów, trzeba się skontaktować, chcąc zarezerwować którąś z wiat na ognisko, przy większej i zorganizowanej grupie. Przy takiej rezerwacji miejsca, jest już płatne. Nadleśnictwo zorganizuje Wam w cenie drzewo na ognisko i będziecie mieli pewne miejsce na imprezę/spotkanie.

 6. Świetnie jest w tym miejscu. Zimne Doły to najlepsze miejsce na niedzielny piknik. 🙂

 7. Witam. Mam pytanko,czy ktos wie dlaczego to miejsce nazywa sie „zimne doly?”

 8. Bardzo lubię Zimne Doły. Fajnie, że teraz dopisuje pogoda, to w weekend wybiorę się na Spaloną na grilla. 🙂 Pozdrawiam wszystkich odpoczywających na Zimnych Dołach w Zalesiu Górnym.

 9. Super jsst na Zimnych Dołach. Często odwiedzamy Spaloną i fajnie, że wkrótce zaczyna się sezon. 🙂

 10. Sezon na Zimnych Dołach Spalonej uważam za otwarty. Kiełbaski smakują rewelacyjnie. 🙂

 11. Planuje w kwietniu spotkanie (urodziny) ok,12 osób, musze rezerwowac ten największy okrągły domek na ognisko? Ile to może kosztowac?

 12. @ Agula: nie musisz rezerwować, ale wtedy musisz liczyć się z tym, że będą mogli korzystać z tego w tym samym czasie inne osoby, a więc na imprezie będziesz miała gości, których nie zapraszałaś. Najlepiej jest dogadać się z Nadleśnictwem Chojnów (Pilawa, ul. Klonowa 13 Baniocha tel. 22 727 57 52; 22 727 54 41; 22 756 72 75 e-mail: chojnow@warszawa.lasy.gov.pl) i mieć rezerwację na wyłączność, oraz będziesz mogła mieć przez nich przygotowane drewno / gałęzie do rozpałki.

Możliwość komentowania została wyłączona.